Szymon Urzęowski był gościem „Podcastu Przedsiębiorczego” radia TOK FM „Małe firmy są kopalnią pomysłów na etyczny, zrównoważony biznes”.

Odpowiadał m.in. na pytanie, na ile zagadnienia związane ze zrównoważonym i etycznym biznesem są istotne w naszej codziennej działalności: „[…] kiedy mówimy o zrównoważonym rozwoju, to nie chcemy, żeby to było coś na siłę, coś co my teraz wymyślimy, będzie jednorazowe i szybko o tym zapomnimy. Staramy się nawiązywać do tego co nas otacza, czym żyjemy na co dzień, widzimy jakiś problem, który możemy rozwiązać albo przynajmniej możemy pomóc w jego rozwiązaniu”.

Zachęcamy do odsłuchania całego wywiadu w serwisie radia TOK FM.

Jesteśmy dumni, że od pięciu lat nasze dobre praktyki CSR trafiają do raportu „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki”. Wśród nich znajdują się m.in. corocznie organizowana przez nas zbiórka na rzecz toruńskiego schroniska dla zwierząt pn. „Dobra karma od MUST”, współpraca ze szkołami w zakresie edukacji dzieci i młodzieży oraz wsparcie lokalnych organizacji i stowarzyszeń.

Rok 2022, ze względu na trwającą wojnę na Ukrainie, był rokiem szczególnym — przygotowaliśmy Przewodnik po ustawie o pomocy obywatelom Ukrainy. Przewodnik był dostępny zarówno w języku polskim, jak i ukraińskim. Zorganizowaliśmy też zbiórkę na obiady dla dzieci z Ukrainy. Każdy członek zespołu, wspólnicy i pracownicy, dołożył swoją cegiełkę.

Tegoroczny raport można pobrać ze strony Forum Odpowiedzialnego Biznesu.